Ziołolecznictwo jest znane nam od wieków, odkąd człowiek jako zbieracz szukał odpowiednich roślin do leczenia swoich przypadłości. Teraz co prawda mamy bardzo zaawansowaną medycynę, ale zioła przez rozwój leków nie straciły przecież swojej leczniczej mocy. Co więcej, coraz więcej osób odwraca się od syntetycznych odpowiedników witamin i minerałów i wraca do naturalnych metod dostarczania tych związków do organizmu. Dodatkowo udowodniono, że zioła posiadają lecznicze właściwości. Wpływają m.in. pozytywnie na nasz układ pokarmowy, dzięki czemu nie mamy niestrawności. Wspomagają również przewodnictwo impulsów nerwowych. Co prawda nie działają tak szybko jak leki recepturowe, które posiadają skoncentrowaną ilość substancji aktywnych, ale przede wszystkim nie mają w sobie tylu sztucznych dodatków i są w pełni naturalne. Nie wywołują także tak wielu działań ubocznych. Są bardzo delikatne dla naszego organizmu i dzięki temu nie wywołują w nas tak wielu działań niepożądanych.
Zioła działają wielokierunkowo, dzięki czemu jeden preparat ziołowy może być przeznaczony do leczenia wielu schorzeń. Zioła mają w sobie wiele substancji aktywnych, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Jednocześnie należy pamiętać, że ich zbyt duża ilość może być szkodliwa, dlatego należy stosować je w umiarze i dawkach zalecanych przez producenta.
Ziołolecznictwo jest wskazane praktycznie dla wszystkich, jednak należy pamiętać, że zioła wchodzą w reakcje z niektórymi lekami. Przed skorzystaniem z ziołowego suplementu należy zapytać farmaceutę, czy ma on wpływ na zażywane przez nas leki.
Dla kogo przeznaczone jest ziołolecznictwo?