Naturalne suplementy i zioła dla sportowców

Sportowcy również mogą korzystać z niezwykłego działania ziół. Dzięki nim zwiększa się ich wydolność oraz czują się zrelaksowani. Zioła są w pełni naturalne i bardzo trudno je przedawkować. Można łączyć je z innymi suplementami po konsultacji z lekarzem. W granicach rozsądku można stosować je jako uzupełnienie zdrowej diety lub jako wspomaganie naszych sportowych zmagań.

Mięta

Co prawda bardziej kojarzy nam się z drinkiem mojito czy chłodzącą herbatą na upały, ale okazuje się być świetnym środkiem na zwiększenie masy mięśniowej. Pomaga także w trawieniu, zwłaszcza jeśli jesteśmy na tzw. „rzeźbie” i musimy dostarczyć mięśniom odpowiedniej ilości białka. Ponieważ osoby trenujące mają problem z trawieniem – gazy, wzdęcia, mięta może być idealną receptą na ich problemy. Najlepiej łączyć ją z dziurawcem i melisą, o których napiszemy niżej.

Dziurawiec

Jest podobny do mięty, choć nie dodajemy go raczej do chłodzących napojów. Polepsza nasze trawienie, ale także łagodzi stres i złe samopoczucie. Wiele leków antydepresyjnych posiada go w swoim składzie.

Melisa

Posiada działanie silnie uspokajające – polepsza samopoczucie, redukuje poziom stresu. Polecana jest zwłaszcza po kolacji wysokobiałkowej, gdyż znacznie poprawia procesy trawienne. Ułatwia zaśnięcie, dzięki czemu szybciej się regenerujemy.

Kozieradka

Kozieradka ma za zadanie poprawiać apetyt, ale jest polecana dla mężczyzn, ponieważ zwiększa ilość testosteronu. Pomaga także na wypracowanie tzw. masy, ponieważ zwiększa energię, dzięki czemu mamy ochotę na trening. Wszystko dzięki naturalnemu ZMA, który jest w niej zmagazynowany.

Imbir

Imbir przeciwdziała przeziębieniom, zwalcza wirusy i bakterie. Pobudza apetyt, ale też wydzielanie soków żołądkowych, byśmy mogli łatwiej strawić to co zjedliśmy. Imbir chroni także stawy przed zbyt dużym obciążeniem. Nie podrażnia żołądka i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Zwalcza niestrawność i jest naturalnym środkiem przeciw chorobie lokomocyjnej.

Tribulus terrestris Jest trudno dostępne w Polsce, ale warto się w nie zaopatrzyć, bowiem pomaga w wytwarzaniu testosteronu i sprzyja dzięki temu rozwojowi masy mięśniowej. Pomaga spalać tkankę tłuszczową, co jest udokumentowane wieloma badaniami naukowymi. Uznawana za afrodyzjak roślina zwiększa wydolność i potencję. Dzięki większej ilości testosteronu dochodzi do syntezy białek oraz zwiększenie siły mięśni. Jest w pełni legalny i nie wywołuje żadnych objawów ubocznych. Żeń-szeń syberyjski

Jest to bardzo znana roślina, która pomaga w zwiększeniu naszej koncentracji. Jest niezwykle pomocna podczas wysiłku, polepszając wydolność organizmu. Wspomaga układ immunologiczny, ponieważ zawiera w sobie cenne lignany. Osoba zażywająca żeń-szeń ma też więcej komórek obronnych, które chronią przed chorobą. Pomaga w wytwarzaniu energii, ale też spala tkankę tłuszczową. Polepsza też pracę płuc, zwiększając ich wydolność. Hamuje wytwarzanie się kwasu mlekowego, który przeszkadza w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Dzięki niemu jesteśmy bardziej wytrzymali i rześcy, bez tzw. dołka, który wywołuje także stymulant – kofeina. Opóźnia znacznie zmęczenie, co dla sportowca jest szczególnie istotne.